Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Men's 1st Grade 15 11 Mar 17 Campbelltown-Camden
7/209 J Simmons 43 J Preddey 36 MC Carruthers 31  CJ Green 3/34 TJ Scott 2/37 LJ Ford 2/39
def by Northern District
222 AG Harriott 91 NJ Kimberley 42  MS Panesar 6/24
Raby 1 
Men's 2nd Grade GF 31 Mar 17
1 Apr 17
2 Apr 17
Northern District
149 RR Pawson 68 CP Taylor 26  A Bloomfield 5/28 SW King 2/16
def by Sydney
357 TO McDonald 78 R Corns 66 J Usher 46* AR Squire 40 A McKay 33  JW Foster 3/56 GW Furrer 2/44 CP Taylor 2/78
and 6/212 M Pasternatsky 102* R Corns 45* TO McDonald 33  GW Furrer 3/40 CP Taylor 3/53
Mark Taylor Oval 
Men's 3rd Grade GF 1 Apr 17
2 Apr 17
Northern District
7/464 JA Hayward 168 ST Fanning 69 J Miller 61* M- Singh 58 MJ Webber 39 SJ McMahon 29* U Somaiya 26  A Nadesan 2/92
drew Mosman
Allan Border Oval 
First Grade Limited-Overs Cup QF 29 Jan 17 Randwick Petersham
7/231 A Sams 70 NA Price 41 JG Psarakis 35*  LJ Ford 2/39
def Northern District
229 HJ Hunt 73 AJ Flaherty 40 DA Anderson 29  FN Neser 3/41 D Sams 3/48 G West 2/46
Coogee Oval 
Men's 4th Grade SF 25 Mar 17
26 Mar 17
Northern District
42  M Keevers 4/7 C Booth 3/7 S Watts 2/11
def by Gordon
104  S Burt 3/16 S Heinrich 2/9 A Singh 2/16 JD Hiley 2/26
and 8/86  S Burt 2/6 A Singh 2/18
Asquith Oval 
Men's 5th Grade QF 18 Mar 17
19 Mar 17
St George
drew Northern District
Harold Fraser Reserve 
Kingsgrove Sports T20 Cup GF 18 Dec 16 Mosman
7/151 J Botha 81  TR Felton 2/20 M Coombs 2/24
def by Northern District
6/154(cc) DP Hughes 82* NJ Kimberley 47  J Botha 2/19 SA Rodgie 2/20
Sydney Cricket Ground 
Poidevin-Gray Shield 6 22 Jan 17 Northern District
192 TR Felton 38 JH Anderson 34 U Somaiya 28 NR Badings 26 BJ Holt 26  T Slack 3/38 Jd Park 2/33 N Doyle 2/50
def by Mosman
8/199(cc) L Kimber 44 T Mooney 43 VK George 28 AJ Adlam 28  JW Foster 2/53
Mark Taylor Oval 
AW Green Shield GF 26 Jan 17 Northern District
144 ST Fanning 63  M Harper 2/21 LA Scott 2/22 H Sherriff 2/27 H Manenti 2/32
def by Sydney
170  CM Rainger 3/16 JD Hiley 2/25 RJ McCoy 2/46
Mark Taylor Oval 
Women's 1sts/2nds T20 12 29 Jan 17 Parramatta
1/132 R Miller 52 K Miller 46*  
def Northern District
7/131(cc) JK Astley 65* A Handono 30  K Miller 3/25
Grahame Thomas Oval 
Women's 2nd Grade 13 12 Mar 17 Sydney
2/110 J Marks 71*  
def Northern District
108 W Wong 25  D Kannan 2/13 J Marks 2/21
Ryde Oval 
Women's Brewer Golds SF 19 Mar 17 Campbelltown-Camden
drew Northern District Gold
Raby Oval #1