SAVE THE DATE - THE PREMIERS DINNER THIS SEASON WILL BE HELD ON FRIDAY, 30 APRIL AT DOCKSIDE, DARLING HARBOUR - MORE DETAILS ABOUT THE EVENT WILL BE ANNOUNCED SHORTLY!

Hall of Fame - Batting | Northern District Cricket Club
Choose download format:
Microsoft Excel 2007
Microsoft Excel 2003
Tab separated values (TSV)
Comma separated values (CSV)
Share:
 

Hall of Fame - Batting

Season 
Grade 
Grade Type 
Match Format 
select
RunsplayerIdseasonIdclubIdmatchIdRunsPlayerTeamSeasonGradeRoundInnsOpponent
12626794941532683496958262Corey D MillerNorthern District2020/2021Second Grade2 1Hawkesbury
21286623051532683492659128*David A LoweryNorthern District2020/2021First Grade7 1Manly-Warringah
31256794941532683496985125Corey D MillerNorthern District2020/2021Second Grade5 1Blacktown Mounties
41226750351532683483454122Axel M CahlinNorthern District2020/2021First Grade1 1Campbelltown-Camden
51197577161532683711065119William R McFaddenNorthern District2020/2021AW Green Shield5 1Campbelltown-Camden
611510599451532683521118115Aidan P CahillNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield1 1Penrith
71077614841532683485301107Lachlan D ShawNorthern District2020/2021First Grade2 1Hawkesbury
81076768441532683496968107John H AndersonNorthern District2020/2021Second Grade3 1Sydney
91059059961532683590056105*Lachlan C CarlyleNorthern District2020/2021AW Green ShieldQF 1Sydney
101042747961532683576044104Hamish W FullagarNorthern District2020/2021Third Grade5 1Hawkesbury
1197234992153268349711997Adam J WigglesworthNorthern District2020/2021Second Grade11 1Eastern Suburbs
1294234992153268357604494Adam J WigglesworthNorthern District2020/2021Third Grade5 1Hawkesbury
1392235224153268358148192Benjamin A FisherNorthern District2020/2021Fourth Grade7 1Sydney
14911562510153268358376891*Brody E CampNorthern District2020/2021Fifth Grade10 1Bankstown
1591655804153268357551291Jason A HaywardNorthern District2020/2021Third Grade1 1Randwick Petersham
1690676844153268349701590John H AndersonNorthern District2020/2021Second Grade6 1Sydney University
1790676843153268349710890Daniel A AndersonNorthern District2020/2021Second Grade10 1Bankstown
1889676844153268348346489*John H AndersonNorthern District2020/2021Second Grade1 1Campbelltown-Camden
1986965359153268357730686Cameron W TunksNorthern District2020/2021Third Grade11 1Eastern Suburbs
2085676161153268358147485Utkarsh N SomaiyaNorthern District2020/2021Fourth Grade6 1Manly-Warringah
2184676843153268349696884Daniel A AndersonNorthern District2020/2021Second Grade3 1Sydney
2282661271153268349582182*Scott A RodgieNorthern District2020/2021First Grade9 1Gordon
2381965359153268371108881Cameron W TunksNorthern District2020/2021AW Green Shield7 1St George
2480675035153268351961680*Axel M CahlinNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup7 1Blacktown Mounties
2580676844153268349710880John H AndersonNorthern District2020/2021Second Grade10 1Bankstown
26801172677153268356517380Anika B LearoydNorthern District2020/2021First Grade13 1Parramatta
2779679494153268349161879Corey D MillerNorthern District2020/2021First Grade6 1Sydney University
2879679494153268352633279Corey D MillerNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield2 1Blacktown Mounties
29781256152153268356778878Kate MctaggartNorthern District2020/2021U18 Brewer Shield7 1Campbelltown-Camden
3076761484153268352112876Lachlan D ShawNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield4 1Western Suburbs
3176969303153268358368376*Oliver P StofkaNorthern District2020/2021Fifth Grade1 1Randwick Petersham
3274234992153268357617174Adam J WigglesworthNorthern District2020/2021Third Grade7 1Sydney
3374679391153268349709774Oliver J HingNorthern District2020/2021Second Grade8 1Western Suburbs
34741644658153268349708474Nathan J MaskellNorthern District2020/2021Second Grade7 1Manly-Warringah
3573661986153268349714773Jonathan I WhealingNorthern District2020/2021Second Grade13 1UTS North Sydney
3673803459153268356514873Alisha J BatesNorthern District2020/2021First Grade8 1St George-Sutherland
3773559000153268358371573*Richard G JohnsonNorthern District2020/2021Fifth Grade4 1Sydney University
3873905996153268371105873*Lachlan C CarlyleNorthern District2020/2021AW Green Shield4 1Manly-Warringah
3972761484153268349265972Lachlan D ShawNorthern District2020/2021First Grade7 1Manly-Warringah
4072798245153268371107572Anthony S BartlettNorthern District2020/2021AW Green Shield6 1Bankstown
4170662305153268351930870*David A LoweryNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup1 1Penrith
4270235224153268358143970*Benjamin A FisherNorthern District2020/2021Fourth Grade3 1Campbelltown-Camden
4369235224153268358150269Benjamin A FisherNorthern District2020/2021Fourth Grade9 1Gordon
4469662305153268349588669David A LoweryNorthern District2020/2021First Grade11 1Eastern Suburbs
4569661975153268349624769Ben J DavisNorthern District2020/2021First Grade13 1UTS North Sydney
4669761484153268351829969Lachlan D ShawNorthern District2020/2021First Grade Limited-Overs CupQF 1Sydney
4768823491153268359006068*Charlie F AndersonNorthern District2020/2021AW Green ShieldSF 1Gordon
4868662305153268348345468David A LoweryNorthern District2020/2021First Grade1 1Campbelltown-Camden
4967679391153268349695867Oliver J HingNorthern District2020/2021Second Grade2 1Hawkesbury
5067788863153268356569967Claire K McGuirkNorthern District2020/2021Second Grade14 1Manly-Warringah
5166784562153268357563866Ryan A SwainNorthern District2020/2021Third Grade4 1Sydney University
5266661975153268348804466Ben J DavisNorthern District2020/2021First Grade5 1Blacktown Mounties
5365676843153268349714765Daniel A AndersonNorthern District2020/2021Second Grade13 1UTS North Sydney
5465910973153268356511565*Shivani MehtaNorthern District2020/2021First Grade1 1Gordon
5565761484153268352638965Lachlan D ShawNorthern District2020/2021Poidevin-Gray ShieldSF 1Parramatta
5664662305153268351961664*David A LoweryNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup7 1Blacktown Mounties
57631059945153268352636863Aidan P CahillNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield3 1Fairfield-Liverpool
5863676161153268358154763Utkarsh N SomaiyaNorthern District2020/2021Fourth Grade13 1UTS North Sydney
5962757716153268358373462William R McFaddenNorthern District2020/2021Fifth Grade6 1Manly-Warringah
6062661975153268349161862Ben J DavisNorthern District2020/2021First Grade6 1Sydney University
6162757716153268371108862William R McFaddenNorthern District2020/2021AW Green Shield7 1St George
6261120385153268349710261*Danul N DassanayakeNorthern District2020/2021Second Grade9 1Gordon
6361798245153268358372161Anthony S BartlettNorthern District2020/2021Fifth Grade5 1Hawkesbury
6461798245153268371104161Anthony S BartlettNorthern District2020/2021AW Green Shield2 1Penrith
6560800695153268358376860*William P CoffeyNorthern District2020/2021Fifth Grade10 1Bankstown
6660274796153268357551760Hamish W FullagarNorthern District2020/2021Third Grade2 1Blacktown Mounties
6760757716153268359006260William R McFaddenNorthern District2020/2021AW Green ShieldGF 1Penrith
6859675035153268351972559Axel M CahlinNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup9 1Hawkesbury
6959976367153268356514859Kirsten SmithNorthern District2020/2021First Grade8 1St George-Sutherland
7059655804153268357730659Jason A HaywardNorthern District2020/2021Third Grade11 1Eastern Suburbs
7158662305153268349582158David A LoweryNorthern District2020/2021First Grade9 1Gordon
72581043117153268358148158Jayden C CampNorthern District2020/2021Fourth Grade7 1Sydney
7358700605153268351972558Chris J GreenNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup9 1Hawkesbury
74581610778153268356778158Mia CookNorthern District2020/2021U18 Brewer Shield5 1UTS North Sydney
7556290108153268357563856*Lachlan J FordNorthern District2020/2021Third Grade4 1Sydney University
7656661271153268349161856Scott A RodgieNorthern District2020/2021First Grade6 1Sydney University
7756661975153268348530156Ben J DavisNorthern District2020/2021First Grade2 1Hawkesbury
7855120385153268349710855Danul N DassanayakeNorthern District2020/2021Second Grade10 1Bankstown
7955661271153268351829955Scott A RodgieNorthern District2020/2021First Grade Limited-Overs CupQF 1Sydney
8055679494153268352637955*Corey D MillerNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield6 1Hawkesbury
8154700605153268349624754Chris J GreenNorthern District2020/2021First Grade13 1UTS North Sydney
8254568097153268358142354*Lachlan J HookNorthern District2020/2021Fourth Grade1 1Randwick Petersham
8354757728153268358374154Alistair WestonNorthern District2020/2021Fifth Grade7 1Sydney
8453438781153268358369953Aryan GroverNorthern District2020/2021Fifth Grade3 1Campbelltown-Camden
8553662391153268357551253Clayton A WatersNorthern District2020/2021Third Grade1 1Randwick Petersham
86521043117153268357777152Jayden C CampNorthern District2020/2021Third Grade12 1Parramatta
8751675035153268348530151Axel M CahlinNorthern District2020/2021First Grade2 1Hawkesbury
8851675035153268348534451Axel M CahlinNorthern District2020/2021First Grade3 1Sydney
8951205416153268356515651Lauren G SmithNorthern District2020/2021First Grade9 1Gordon
9051966631153268358368851*Pat D MurtonNorthern District2020/2021Fifth Grade2 1Blacktown Mounties
91501256152153268356778150*Kate MctaggartNorthern District2020/2021U18 Brewer Shield5 1UTS North Sydney
Note: Qualification levels for this report are 50 and 100 runs.

*Type in the search box and hit Enter to search. The list will be filtered by matches in the first three columns.