REGISTER NOW FOR "WOMEN'S SOCIAL CRICKET" AND THE "NDCC/BLOWFLY CRICKET INCLUSION CENTRE", WHICH BOTH BEGIN AT MTO ON WEDNESDAY, 27 JANUARY 2021 - WATCH THE NEWS ROTATOR FOR DETAILS!

Hall of Fame - Batting | Northern District Cricket Club
Choose download format:
Microsoft Excel 2007
Microsoft Excel 2003
Tab separated values (TSV)
Comma separated values (CSV)

Hall of Fame - Batting

Season 
Grade 
Grade Type 
Match Format 
select
RunsplayerIdseasonIdclubIdmatchIdRunsPlayerTeamSeasonGradeRoundInnsOpponent
12626794941532683496958262Corey D MillerNorthern District2020/2021Second Grade2 1Hawkesbury
21286623051532683492659128*David A LoweryNorthern District2020/2021First Grade7 1Manly-Warringah
31256794941532683496985125Corey D MillerNorthern District2020/2021Second Grade5 1Blacktown Mounties
41226750351532683483454122Axel M CahlinNorthern District2020/2021First Grade1 1Campbelltown-Camden
51197577161532683711065119William R McFaddenNorthern District2020/2021AW Green Shield5 1Campbelltown-Camden
611510599451532683521118115Aidan P CahillNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield1 1Penrith
71077614841532683485301107Lachlan D ShawNorthern District2020/2021First Grade2 1Hawkesbury
81076768441532683496968107John H AndersonNorthern District2020/2021Second Grade3 1Sydney
91042747961532683576044104Hamish W FullagarNorthern District2020/2021Third Grade5 1Hawkesbury
1094234992153268357604494Adam J WigglesworthNorthern District2020/2021Third Grade5 1Hawkesbury
1192235224153268358148192Benjamin A FisherNorthern District2020/2021Fourth Grade7 1Sydney
12911562510153268358376891*Brody E CampNorthern District2020/2021Fifth Grade10 1Bankstown
1391655804153268357551291Jason A HaywardNorthern District2020/2021Third Grade1 1Randwick Petersham
1490676844153268349701590John H AndersonNorthern District2020/2021Second Grade6 1Sydney University
1590676843153268349710890Daniel A AndersonNorthern District2020/2021Second Grade10 1Bankstown
1689676844153268348346489*John H AndersonNorthern District2020/2021Second Grade1 1Campbelltown-Camden
1785676161153268358147485Utkarsh N SomaiyaNorthern District2020/2021Fourth Grade6 1Manly-Warringah
1884676843153268349696884Daniel A AndersonNorthern District2020/2021Second Grade3 1Sydney
1982661271153268349582182*Scott A RodgieNorthern District2020/2021First Grade9 1Gordon
2080676844153268349710880John H AndersonNorthern District2020/2021Second Grade10 1Bankstown
2180675035153268351961680*Axel M CahlinNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup7 1Blacktown Mounties
2279679494153268349161879Corey D MillerNorthern District2020/2021First Grade6 1Sydney University
2379679494153268352633279Corey D MillerNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield2 1Blacktown Mounties
24781256152153268356778878Kate MctaggartNorthern District2020/2021U18 Brewer Shield7 1Campbelltown-Camden
2576761484153268352112876Lachlan D ShawNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield4 1Western Suburbs
2676969303153268358368376*Oliver P StofkaNorthern District2020/2021Fifth Grade1 1Randwick Petersham
2774234992153268357617174Adam J WigglesworthNorthern District2020/2021Third Grade7 1Sydney
2874679391153268349709774Oliver J HingNorthern District2020/2021Second Grade8 1Western Suburbs
29741644658153268349708474Nathan J MaskellNorthern District2020/2021Second Grade7 1Manly-Warringah
3073905996153268371105873*Lachlan C CarlyleNorthern District2020/2021AW Green Shield4 1Manly-Warringah
3173559000153268358371573*Richard G JohnsonNorthern District2020/2021Fifth Grade4 1Sydney University
3273803459153268356514873Alisha J BatesNorthern District2020/2021First Grade8 1St George-Sutherland
3372798245153268371107572Anthony S BartlettNorthern District2020/2021AW Green Shield6 1Bankstown
3472761484153268349265972Lachlan D ShawNorthern District2020/2021First Grade7 1Manly-Warringah
3570662305153268351930870*David A LoweryNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup1 1Penrith
3670235224153268358143970*Benjamin A FisherNorthern District2020/2021Fourth Grade3 1Campbelltown-Camden
3769235224153268358150269Benjamin A FisherNorthern District2020/2021Fourth Grade9 1Gordon
3868662305153268348345468David A LoweryNorthern District2020/2021First Grade1 1Campbelltown-Camden
3967679391153268349695867Oliver J HingNorthern District2020/2021Second Grade2 1Hawkesbury
4066661975153268348804466Ben J DavisNorthern District2020/2021First Grade5 1Blacktown Mounties
4166784562153268357563866Ryan A SwainNorthern District2020/2021Third Grade4 1Sydney University
4265910973153268356511565*Shivani MehtaNorthern District2020/2021First Grade1 1Gordon
4364662305153268351961664*David A LoweryNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup7 1Blacktown Mounties
44631059945153268352636863Aidan P CahillNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield3 1Fairfield-Liverpool
4562757716153268358373462William R McFaddenNorthern District2020/2021Fifth Grade6 1Manly-Warringah
4662661975153268349161862Ben J DavisNorthern District2020/2021First Grade6 1Sydney University
4761798245153268358372161Anthony S BartlettNorthern District2020/2021Fifth Grade5 1Hawkesbury
4861798245153268371104161Anthony S BartlettNorthern District2020/2021AW Green Shield2 1Penrith
4961120385153268349710261*Danul N DassanayakeNorthern District2020/2021Second Grade9 1Gordon
5060800695153268358376860*William P CoffeyNorthern District2020/2021Fifth Grade10 1Bankstown
5160274796153268357551760Hamish W FullagarNorthern District2020/2021Third Grade2 1Blacktown Mounties
5259675035153268351972559Axel M CahlinNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup9 1Hawkesbury
5359976367153268356514859Kirsten SmithNorthern District2020/2021First Grade8 1St George-Sutherland
5458662305153268349582158David A LoweryNorthern District2020/2021First Grade9 1Gordon
5558700605153268351972558Chris J GreenNorthern District2020/2021Kingsgrove Sports Twenty20 Cup9 1Hawkesbury
56581043117153268358148158Jayden C CampNorthern District2020/2021Fourth Grade7 1Sydney
57581610778153268356778158Mia CookNorthern District2020/2021U18 Brewer Shield5 1UTS North Sydney
5856661271153268349161856Scott A RodgieNorthern District2020/2021First Grade6 1Sydney University
5956290108153268357563856*Lachlan J FordNorthern District2020/2021Third Grade4 1Sydney University
6056661975153268348530156Ben J DavisNorthern District2020/2021First Grade2 1Hawkesbury
6155120385153268349710855Danul N DassanayakeNorthern District2020/2021Second Grade10 1Bankstown
6255679494153268352637955*Corey D MillerNorthern District2020/2021Poidevin-Gray Shield6 1Hawkesbury
6354757728153268358374154Alistair WestonNorthern District2020/2021Fifth Grade7 1Sydney
6454568097153268358142354*Lachlan J HookNorthern District2020/2021Fourth Grade1 1Randwick Petersham
6553662391153268357551253Clayton A WatersNorthern District2020/2021Third Grade1 1Randwick Petersham
6653438781153268358369953Aryan GroverNorthern District2020/2021Fifth Grade3 1Campbelltown-Camden
6751675035153268348534451Axel M CahlinNorthern District2020/2021First Grade3 1Sydney
6851966631153268358368851*Pat D MurtonNorthern District2020/2021Fifth Grade2 1Blacktown Mounties
6951205416153268356515651Lauren G SmithNorthern District2020/2021First Grade9 1Gordon
7051675035153268348530151Axel M CahlinNorthern District2020/2021First Grade2 1Hawkesbury
71501256152153268356778150*Kate MctaggartNorthern District2020/2021U18 Brewer Shield5 1UTS North Sydney
Note: Qualification levels for this report are 50 and 100 runs.

*Type in the search box and hit Enter to search. The list will be filtered by matches in the first three columns.