MONITOR THE CLUB'S TEAM APP FOR ALL NEWS ABOUT FUTURE MENS, WOMENS AND JUNIOURS TRAINING SESSIONS AND STAY COVID SAFE!

Hall of Fame - Bowling | Northern District Cricket Club
Choose download format:
Microsoft Excel 2007
Microsoft Excel 2003
Tab separated values (TSV)
Comma separated values (CSV)
Share:
 

Hall of Fame - Bowling

Season 
Grade 
Grade Type 
Match Format 
select
InningsMatchHat Tricks

4 wickets in an innings

PlayerTeamSeasonOMRWGradeRoundInningsOpponentplayerIdseasonIdclubIdmatchId
1Cameron W TunksNorthern District2020/20217.51216AW Green Shield5 1Campbelltown-Camden9653591532683711065
2Jonty WebbNorthern District2020/202116.04286Fifth Grade13 1UTS North Sydney10354601532683583807
3Gian GillNorthern District2020/202118.05366Fifth Grade12 1Parramatta19408751532683583793
4Chad A SoperNorthern District2020/202113.23386First Grade12 1Parramatta2353061532683495900
5Jonty WebbNorthern District2020/202110.01406Fourth Grade4 1Sydney University10354601532683581455
6Chad A SoperNorthern District2020/202128.39486Second Grade6 1Sydney University2353061532683497015
7Sienna K EveNorthern District2020/202110.02185Second Grade14 1Manly-Warringah12836851532683565699
8Benjamin L RandallNorthern District2020/20218.02195Poidevin-Gray Shield5 1Sydney University6871121532683526375
9Jarod F BaxterNorthern District2020/202110.03195Fifth Grade4 1Sydney University12450221532683583715
10Angus McTaggartNorthern District2020/20218.00225Poidevin-Gray Shield3 1Fairfield-Liverpool6914721532683526368
11Lachlan P FisherNorthern District2020/20218.01255Second Grade4 1Randwick Petersham6539061532683496980
12Yash PatelNorthern District2020/202110.00275Third Grade7 1Sydney6775181532683576171
13Toby W GrayNorthern District2020/20219.00395First Grade9 1Gordon4389801532683495821
14Jack J CincottaNorthern District2020/202124.08415Second Grade2 1Hawkesbury2331491532683496958
15Kate MctaggartNorthern District2020/20217.0534U18 Brewer Shield15 1UTS North Sydney12561521532683568152
16Jessica GaleanoNorthern District2020/20213.4054Second Grade11 1Campbelltown-Camden11180291532683565681
17Jack D ShelleyNorthern District2020/20213.1264Third Grade13 1UTS North Sydney1996901532683577787
18Alex J StafaNorthern District2020/20218.04124Under 16s City - Country Challenge1 1North Coastal10548691532683730397
19Kate MctaggartNorthern District2020/20215.51144U18 Brewer Shield8 1St George-Sutherland12561521532683567793
20Joe D HileyNorthern District2020/20214.0154Poidevin-Gray Shield1 1Penrith8027251532683521118
21Piper HookeNorthern District2020/20214.00164U18 Brewer Shield11 1Bankstown14757401532683567990
22Holly SimmonsNorthern District2020/20217.21174Second Grade9 1Gordon11739651532683565674
23Lachlan C CarlyleNorthern District2020/20218.01194AW Green Shield6 1Bankstown9059961532683711075
24Jordan W FullagarNorthern District2020/20219.02194Fourth Grade10 1Bankstown6874671532683581508
25Sienna K EveNorthern District2020/202110.04204Second Grade18 1Campbelltown-Camden12836851532683565716
26Jarod F BaxterNorthern District2020/20217.31204Fourth Grade5 1Hawkesbury12450221532683581461
27Daniel C SticklandNorthern District2020/20218.02204Third Grade9 1Gordon2352061532683576342
28Daniel A AlleynNorthern District2020/20218.40234Poidevin-Gray ShieldSF 1Parramatta6892541532683526389
29Jarod F BaxterNorthern District2020/20218.42254Fourth Grade9 1Gordon12450221532683581502
30Ross R PawsonNorthern District2020/202114.44254First Grade11 1Eastern Suburbs3379921532683495886
31Daniel C SticklandNorthern District2020/202110.02264Third Grade10 1Bankstown2352061532683576396
32Daniel A AlleynNorthern District2020/202110.02294Third Grade11 1Eastern Suburbs6892541532683577306
33Jack R HarrisNorthern District2020/20218.00324Second Grade12 1Parramatta6406461532683497133
34Spencer F WhiteNorthern District2020/202110.01344Third Grade6 1Manly-Warringah9658381532683576101
35Jack J CincottaNorthern District2020/202110.00344Second Grade10 1Bankstown2331491532683497108
36George W FurrerNorthern District2020/202110.02394First Grade5 1Blacktown Mounties2321981532683488044
37Danul N DassanayakeNorthern District2020/20218.31414Second Grade11 1Eastern Suburbs1203851532683497119
38Jack D NatiNorthern District2020/202110.01424Fifth Grade10 1Bankstown10563731532683583768
39Ross R PawsonNorthern District2020/202118.04444First Grade14 1St George3379921532683496268
40Yash PatelNorthern District2020/20219.00504Third Grade15 1UNSW6775181532683577890
41Charlie F AndersonNorthern District2020/202110.00514Fourth Grade6 1Manly-Warringah8234911532683581474
42Ross R PawsonNorthern District2020/202119.05554First Grade6 1Sydney University3379921532683491618
43Jonty WebbNorthern District2020/202121.07574Fifth Grade14 1St George10354601532683583813
44Toby W GrayNorthern District2020/202122.01844First Grade6 1Sydney University4389801532683491618