Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
NSW Premier Cricket - First Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (10:30AM), Sat 21 Oct 2017 (10:30AM)
Northern DistrictdrewGordon
Venue: Mark Taylor OvalMatch ID: 2623811
Umpires: Umpire1: Chris Cassin  Umpire2: Phil Rainger  
Harriott, Andrew G (c) (+)
Whealing, Jonathan I
Felton, Tom R
Hunt, Henry J
Pattison, Jonte R
Anderson, Daniel A
Soper, Chad
Pawson, Ross R
Ford, Lachlan J
Bills, Aaron D
Scott, Taylor J
 
Kennedy, James
Evans, Harry
Richtor, Elliot
Colley, Steve (c)
Stobo, Charlie
Eccles, Cameron
Junk, Matthew
Cahlin, Axel
Doolan, Ashley (+)
Crawford, Tym
Smith, Daniel
Parkinson, Matthew W
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Stobo, Charlie
Smith, Daniel
NSW Premier Cricket - Second Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (10:30AM), Sat 21 Oct 2017 (10:30AM)
Gordondef byNorthern District
Venue: Chatswood Oval [M 124 G5]Match ID: 2627703
Umpires: Umpire1: Laurie Borg  Umpire2: Alan Haynes  
O'Brien, Scott
Patterson, Alex
Edgar, Corbin
Klemt, Reagan
Stickland, Daniel
Thomson, Dominic
Miller, Nick
Baker, Sam
Newman, Max (c) (+)
Papworth, Max
Meppem, Ryan
Smith, Daniel
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Smith, Daniel
Edgar, Corbin
 
Taylor, Charles P
Flaherty, Aaron J
Phillips, Matthew J
Webber, Max J
Anderson, John H
Miller, Joshua
Singh, Mansimar -
Hayward, Jason A
Friedrich, Daniel A (c)
Waters, Clayton A (+)
Colley, Jack
 
The following players did not play on:
Day 2
Hayward, Jason A
NSW Premier Cricket - Third Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (12:15PM), Sat 21 Oct 2017 (12:15PM)
Northern DistrictdrewGordon
Venue: Asquith Oval [M 55 F13]Match ID: 2628332
Umpires: Umpire1: David Abbey  Umpire2: Brian Ferguson  
Shelley, Jack D
Melville, Phil
Watts, Albert
Somaiya, Utkarsh (c)
Hing, Oliver (+)
Jayasekera, Kieran N
Hiley, Joe D
Yapagedara, Amila
Maskell, Nathan J
Shaw, Louie
Singh, Ajaypal
 
Spratt, Chris
Zannino, Oliver (+)
Keevers, Matthew
Bekis, Jamie
Effeney, Patrick (c)
Roberts, Michael
Tullia, Ryan
Wright, Matthew
New, Cameron
De Kretser, Chris
Searle, Christopher
Edgar, Corbin
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Edgar, Corbin
Tullia, Ryan
NSW Premier Cricket - Fourth Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (12:15PM), Sat 21 Oct 2017 (12:15PM)
Gordondef byNorthern District
Venue: Killara Oval [M 102 E7]Match ID: 2629130
Umpires: Umpire1: Mark Coles  Umpire2: Ian Sinden  
Kleem, Mitchell (c)
Calov, Will
Ferrero, Timothy
Keane, Matthew
Windel, Liam
Harvey, Andrew
Andreou, Nicholas (+)
Sherwood, Hugh
Chauhan, Manus
Seneviratne, Danusha
Hamblin, Tom
Tullia, Ryan
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Tullia, Ryan
Harvey, Andrew
 
Onslow, Nicholas
Bolger, Ryan A (c) (+)
Brown, Jayden
Green, Hamish M
Stocks, Jack S
Basnayke, Chathura
Cale, Jack L
Straw, Jack
Camp, Jayden
Drewett, Josef
Thorburn, Luke
NSW Premier Cricket - Fifth Grade
Round 3 - Sat 14 Oct 2017 (12:15PM), Sat 21 Oct 2017 (12:15PM)
Northern Districtdef byGordon
Venue: Storey ParkMatch ID: 2632440
Umpires: Umpire1: Cameron Duff  Umpire2: Graham Swan  
Gale, Michael E
Sanders, Ned
Fenwick, Lachlan
Watts, Peter
Sharma, Sahil
Dingley, Angus
Hogarth, Matthew
Swain, Ryan (+)
Murton, Pat (c)
Stofka, Oliver
Fisher, Ben
 
Coach: McMahon, Tim J
 
Fletcher, Michael
Crofts, Aaron (c)
Burk, David
Watts, Samuel
Monaghan, David
Hood, Dylan
Hayes, Jordan P
Niranjan, Arvin
Nehru, Vikrant
Behlevanas, Riley
Morrison, Brady (+)
Harvey, Andrew
 
The following players did not play on:
Day 1 Day 2
Harvey, Andrew
Behlevanas, Riley
NSW Premier Cricket - Poidevin-Gray Shield
Round 2 - Sun 8 Oct 2017 (2:30PM)
Bankstowndef byNorthern District
Venue: Bankstown Memorial Oval [M 166 C14]Match ID: 2634023
Umpires: Umpire1: Geoff Irvine  Umpire2: Sharad Patel  
Ahmed, Zeeshaan
Le Bas, Ben
Wijewardene, Niran
Garg, Tushaar
Schipp, Alexander (sub)
Grove, Kayne W
Smith, Brendan (c)
Middleton, Cameron (sub)
Dickinson, Bailey
Heward, Dayne
Marshall, Wallace
Simpson, Matthew
Radhakrishnan, Nivethan
 
Bills, Aaron D
Shelley, Jack D
Badings, Nic R
Fisher, Lachlan P
Anderson, John H
Hing, Oliver (+)
Hiley, Joe D
Singh, Ajaypal
Hunt, Henry J (c)
Fanning, Samuel T
Maskell, Nathan J
Shaw, Louie
Singh, Mansimar -
Sydney Cricket Association Women's Competition - First Grade
Round 3 - Sun 22 Oct 2017 (10:00AM)
Bankstown SportsvNorthern District
Venue: Bankstown Oval [UBD 271 P2]Match ID: 2671206
Umpires: Umpire1: John Colwell  Umpire2: Russell Miles  
Newman, Emma
Devlin, Samantha
Wright, Laura (+)
Hall, Corinne
Aley, Sarah (c)
Burns, Erin
Penman, Melissa
Dick, Rhiannon
Smith, Asha
Barry, Kate
Penna, Madeline
 
Astley, Jemma K
Turik, Mikaela J
Smith, Lauren
Kavanagh, Tiegan E
Wong, Wui-Kwan
Bates, Sam
Afaras, Isabelle
Hicks, Jodie
McGrath, Allison
Learoyd, Anika
Kohl, Millie M (+)
 
Coach: Anderson, Thomas W
Team Manager: Bates, Tracey
Sydney Cricket Association Women's Competition - Second Grade
Round 3 - Sun 22 Oct 2017 (10:00AM)
Northern DistrictvSydney
Venue: Mark Taylor Oval [UBD 153 K3]Match ID: 2684403
Umpires: Umpire1: Kirsten Funston  Umpire2: Vir Raheja  
Mullen, Mollie R
Andrews, Elissa L
Mehta, Shivani
Shelley, Sophie O
Hutchings, Alyssa
Bullen, Niamh
Taylor, Abbey C
Crawford, Jacinta
Wong, Katherine (+)
Cunningham, Amy J
Goode, Jasmine
Fong, Karmen
 
Dubb-Lynch, Darien
Bryson-Smith, Nell E
Balasubramaniam, Sara
Pappou, Mikaela S
Mueller, Alexandra
Hocknell, Kylie (c)
Mukherjee, Annapurna
Butler, Anna
Caldwell, Caitlin
Aberline, Emily